Vitajte na stránke knižnej série „Veľkí ľudia z malej krajiny“, ktorá prináša životné osudy slovenských velikánov našim najmenším čitateľom. Myslíme si, že je dôležité, aby ich deti spoznali ešte skôr, ako sa o nich budú učiť v škole v rámci povinného učiva. Našou snahou je vzbudiť záujem a   motivovať, preto sú naše knihy bohato ilustrované a okrem textu obsahujú aj skutočné citáty hlavných hrdinov. Sami milujeme knihy a veríme v silu príbehov. V ich úžasnú schopnosť inšpirovať a dodávať odvahu ísť za svojim snom. Práve príbehy nám ukazujú, že nie je dôležité, odkiaľ sme, ale kam sa na svojej ceste dostaneme. Veríme, že poznanie minulosti, nám umožní lepšie porozumieť prítomnosti a povedie nás v ústrety dňom, ktoré majú prísť.

Naše publikácie

Ja som Milan

…je unikátna detská kniha, nakoľko je prvá zo série Veľkí ľudia z malej krajiny. Vďaka krásnym ilustráciám je životný príbeh Milana Rastislava Štefánika preložený do zrozumiteľnej reči detí.

Ilustrácie sprevádzajú texty a Milanove citáty, ktoré dokresľujú dôležité míľniky jeho života.

V knihe je použitý špeciálny font – DYSCONT, ktorý vytvoril grafický dizajnér Martin Pyšný. Sám trpiaci dyslexiou, vytvoril písmo pre ľudí so špecifickými poruchami učenia. Navrhol ho tak, aby zmiernil množstvo sprievodných problémov a urobil čítanie oveľa menším bojom.

Ja som Ľudovít

Pripravuje sa

… v poradí už druhá knižka, ktorá sa práve pripravuje. Tak ako jej predchodca sa knižka bude zameriavať na život ďalšieho veľkého človeka z malej krajiny. Tentokrát to bude Ľudovít Štúr a jeho životný príbeh.

Čakajú vás nové krásne ilustrácie, ktoré vás budú sprevádzať texty a Ľudovítové citáty, dokresľujúce dôležité míľniky jeho života.