Veľkí ľudia

z malej krajiny

Zbožňujeme knihy a veríme v silu príbehov. Pár rokov dozadu sme vďaka divadelnej hre spoznali život M. R. Štefánika. Boli sme unesení, koľko sme o ňom sami nevedeli.

Už vtedy sme mali malinkú dcéru a pribudli k nej aj dvojičky. Hovorili sme si že príbehy veľkých ľudí zo Slovenska by mali naše, ale aj všetky, deti hravou formou poznať ešte skôr ako sa o nich budú učiť na dejepise. Preto sme začali pátrať po takejto forme príbehov.

Zistili sme že literatúra podobného typu na Slovensku chýba.

A tak sme, približne dva roky dozadu, vykročili do neznáma. S cieľom priniesť to, čo sme tak úporne hľadali a nevedeli nájsť.

Mali sme šťastie, lebo sme stretli šikovnú ilustrátorku pani Milicu Dolákovú, ktorá uverila nášmu nápadu a zdieľala naše nadšenie. Ba čo viac, podujala sa s nami na neľahkú cestu, prerozprávať Milanov príbeh pre tých najmenších čitateľov.

Dúfame, že tak ako my, aj vy v závere uznáte, že milé ilustrácie pani Dolákovej povedia viac ako 1000 slov.

Naše publikácie

Ja som Milan

…je unikátna detská kniha, nakoľko je prvá zo série Veľkí ľudia z malej krajiny. Vďaka krásnym ilustráciám je životný príbeh Milana Rastislava Štefánika preložený do zrozumiteľnej reči detí.

Ilustrácie sprevádzajú texty a Milanove citáty, ktoré dokresľujú dôležité míľniky jeho života.

V knihe je použitý špeciálny font – DYSCONT, ktorý vytvoril grafický dizajnér Martin Pyšný. Sám trpiaci dyslexiou, vytvoril písmo pre ľudí so špecifickými poruchami učenia. Navrhol ho tak, aby zmiernil množstvo sprievodných problémov a urobil čítanie oveľa menším bojom.

Ja som Ľudovít

Pripravuje sa

… v poradí už druhá knižka, ktorá sa práve pripravuje. Tak ako jej predchodca sa knižka bude zameriavať na život ďalšieho veľkého človeka z malej krajiny. Tentokrát to bude Ľudovít Štúr a jeho životný príbeh.

Čakajú vás nové krásne ilustrácie, ktoré vás budú sprevádzať texty a Ľudovítové citáty, dokresľujúce dôležité míľniky jeho života.